Bohatá gólová nádielka priniesla ďalšie víťazstvo tentoraz s Gelnicou

Po domácom víťazstve nad Sabinovom naši chlapci cestovali v sobotu 3. novembra na zápas k zahraničnému účastníkovi ligy do poľského Sanoku. Pred zápasom naše rady obohatil nový ruský obranca Demid Luchnikov. Bohužiaľ našim chlapcom sa v tomto zápase nepodarilo zabodovať a podľahli súperovi 4:2. O naše dva góly sa postaral Ivan Zorvan a Artem Dmitriev.

V sobotu 10. novembra sa muži HKM Rimavská Sobota predstavili na domácom ľade proti celku HC REBELLION Gelnica. Tí doposiaľ odohrali všetky zápasy na domácej pôde, čo môže byť výhodou. Prehrali len dva zápasy, a to s Bardejovom a s Liptovským Mikulášom. Z víťazstva sa radovali v zápasoch so Sabinovom, so Sanokom  a s Trebišovom.

V úvode stretnutia sa hostia previnili technickým priestupkom a domáci hrali presilovku, ktorú zúžitkovali už po 24 sekundách. Bekhendovou parádičkou sa predviedol Georgy Vilchinskiy. O minútu však hostia odpovedali, keď pretlačil puk do brány Dávid Dravecký. O dve minúty navýšili domáci. Ivan Zorvan strieľal z rohu a pred bránou tečoval Martin Novotný. V deviatej minúte hrali domáci opäť presilovku. Hostia však hneď vyhodili puk do stredného pásma a následne sa im ho aj podarilo dobehnúť a z brejku skóroval Patrik Huszárik. V dvanástej minúte sa opäť ujali vedenia domáci, keď spomedzi kruhov strieľal Denis Moroz. Následne strelili domáci kuriózny gól. Z bodu na vhadzovanie v obrannom pásme vystrelil puk Denis Nociar a ten prešiel cez celé ihrisko až do brány. O tridsať sekúnd stanovil na 5:2 Ivan Zorvan, ktorý po prihrávke od Slavomíra Budu spoza bránkovej čiary vymietol ľavý roh bránky.

V úvode druhej tretiny si domáci nepostrážili pred bránou Dominika Laškodyho a ten s prehľadom zakončil. O minútu domáci opäť skórovali, keď bekhendom pretlačil puk pomedzi nohy gelnického gólmana Artem Dmitriev. O dve minúty to už bolo 7:3, keď parádnou strelou navýšil Ivan Zorvan a o pár minút podobným spôsobom skóroval Slavomír Buda. Pomaly sa už schyľovalo k debaklu. Následne došlo ku kolízií medzi gelnickým hráčom a brankárom domácich Karolom Križanom, ktorý druhú tretinu ešte dochytal, no do tretej tretiny už nastúpil Michal Marcinek. Veríme, že sa Karolovi nič vážne nestalo a už v najbližšom zápase ho uvidíme v našej bráne.

V tretej tretine skórovali už len hostia. Najprv prekonal domáceho gólmana Patrik Huszárik a následne strelou od modrej Lukáš Laškody. Štyri minúty pred koncom okorenila zápas šarvátka medzi Georgym Vilchinskiym a Tomášom Cvejnom. Necelé tri minúty pred koncom stanovili hostia konečné skóre 8:6, keď z vrcholu kruhov strieľal Michal Baksay. Diváci videli veľmi zaujímavý zápas plný gólov a zaujímavých zvratov. Opäť bola najlepšia prvá tretina a tempo pomaly upadalo, no aj tak to bol zaujímavý zápas.

HKM Rimavská Sobota - HC Rebellion Gelnica 8:6 (5:2, 3:1, 0:3)

Góly: 2. Vilchinskiy Georgy; 5. Novotný Martin; 12. Šagát Michal; 14. Nociar Denis; 15. Zorvan Ivan; 23. Dmitriev Artem; 25. Zorvan Ivan; 31. Buda Slavomír - 3. Dravecký Dávid; 9. Huszárik Patrik; 21. Laškody Dominik; 44. Huszárik Patrik; 46. Laškody Lukáš; 58. Baksay Michal;

Strely: 33:36. Vylúčenia: 8:8 na 2 min., navyše Just a Filipiak 10 min. OT za nešportové správanie a Skokan za vrazenie na mantinel. Presilovky: 1:1Oslabenia: 0:1. Rozhodcovia: Píšťanský - Staššák, Paulík. Diváci: 288.

Chceli by sme sa poďakovať všetkým fanúšikom za naozaj hojnú účasť na zápase a neustále fandenie. Fanklubu ďakujeme za korektné a slušné vystupovanie. Vašu podporu si veľmi vážime.

Vďaka tomuto víťazstvu sme sa vyšvihli na druhú priečku pred Trebišov, ktorý však má zápas k dobru. Na prvom mieste sa nachádza Bardejov, a práve ten vyzveme v zápase už túto sobotu 17. novembra na domácom ľade tradične o 17:00 hod. Keďže medzi nami a Bardejovom je rozdiel dvoch bodov, bude tento zápas súbojom o priebežné prvé miesto a určite nás čaká opäť veľmi zaujímavý zápas. Všetkých srdečne pozývame.