VÍŤAZNÝ ZÁVER PRÍPRAVY

Hokejisti Rimavskej Soboty odohrali pred ostrým štartom druholigovej sezóny 2022/2023 ešte tri extra zápasy. Prvým z nich bol v závere augusta zápas JOJ Šport Slovenského pohára. Vo finále predkola narazili na prvoligoví tím HK Levice, ktorému na domácom ľade podľahli tesne 1:2. Začiatkom septembra sa opäť stretli s tímom z prvej ligy, tentokrát to bol HK MŠK Žiar nad Hronom. Výkon HKM bol do značnej miery ovplyvnený významnou maródkou, a tak si zo Žiaru doniesli prehru 7:1. Týždeň pred začiatkom ligovej sezóny odohrali na domácom ľade posledný domáci zápas. Tentokrát privítali súpera, s ktorým sa budú stretávať aj počas sezóny, a to nováčika HK Detva. Tento zápas bol pre obe mužstvá špecifický, nakoľko v tíme Detvy je množstvo hráčov, ktorí predtým obliekali dres HKM. Napríklad Karol Križan, Ivan Zorvan, Radoslav Gábor, Slavomír Buda, Kirill Romanov a mnoho ďalších. Istú rivalitu bolo vidieť aj na ľade, aj keď to bol len prípravný zápas, hráči si nič nedarovali.

Prvú polovicu zápasu boli jenoznačne dominantnejší hráči Rimavskej Soboty, no dôvod prečo neodskočili súperovi na rozdiel niekoľkých gólov bola nízka strelecká efektivita. Po úvodnom góle Jána Slováka pod hornú tyčku Križanovej brány súper vyrovnal smolným gólom vo vlastnom oslabení. V druhej tretine poslal Detvu do vedenia Kirill Domaev, no dvoch minút dokázal odpovedať Peter Filipiak a vyrovnal na 2:2. Plynúcim čas sa do zápasu dostávala aj Detva a bola viac a viac nebezpečnejšia. V úvode záverečnej tretiny poslal Soboťanov do vedenia 3:2 Michal Babkovič, no na jeho gól opäť odpovedal Martin Koštial a bolo vyrovnané 3:3. V tretej tretine rástlo aj napätie, ktoré vyvrcholilo do šarvátky. Záver stretnutia zvládli lepši domáci hokejisti a po dvoch góloch Ivana Jakubíka dokráčali do víťazného konca.

V závere prípravy sa tak hráči HKM Rimavská Sobota víťazne naladili na druholigovú sezónu, ktorá štartuje už budúci víkend. V úvodnom zápase sa Soboťania predstavia na domácom ľade, kde privítajú súpera HC DUKLA Senica. Zápas začína v sobotu 1.10. o 17:00. Tešíme sa na vás.

HKM Rimavská Sobota - HK Detva 5:3 (1:1, 1:1, 3:1)

Góly HKM: 10. Ján Slovák (Adrián Daniš, Peter Filipiak), 39. Peter Filipiak (Ján Sarvaš, Adam Špankovič), 46. Michal Babkovič (Ivan Jakubík, Adam Špankovič), 52. Ivan Jakubík (Michal Babkovič, Vladislav Solomonchak), 54. Ivan Jakubík (Roman Kadlečík)

Zostava HKM: Marek Šimko (Dominik Albert) - Adam Špankovič, Roman Kadlečík, Vladislav Solomonchak, Ivan Jakubík, Marek Lalík - Mikhail Shisterov, Adrián Daniš, Michal Babkovič, Filip Mlynčár, Ján Sarvaš - Denis Nociar, Jakub Škantár, Ján Slovák, Peter Filipiak, Dávid Révesz