Hokejisti Rimavskej Soboty ukončili sezónu so striebrom na krku

Po dvoch smolných prehrách rimavskosobotských hokejistov na východe Slovenska sa finálová séria druhej hokejovej ligy medzi Rimavskou Sobotou a Trebišovom presťahovala v sobotu 9. apríla na Gemer. Hostia mali na konte prvý mečbal, a tak ich od majstrovského titulu delil iba krôčik, no Soboťania chceli na domácom ľade zo seba vydať všetko a predĺžiť sériu. Pred zápasom si diváci mohli vychutnať menšiu show, keď hráči nastupovali na ľad cez ohňovú bránu a následne hodil čestné buly predseda Ligovej rady 2. ligy seniorov pán Ladislav Gross.

Hráči HKM ukazovali od začiatku svoju dominanciu na ľade a v druhej minúte to vyvrcholilo do otváracieho gólu. Dmitry Koksharov našiel voľného Michala Babkoviča, ktorý strelou z prvej prekonal Tomáša Halásza v bráne hostí. Aj naďalej pokračoval tlak domácich, no súper využil presilovku a vyrovnal na 1:1. Autorom gólu bol Ivan Fedorko. O pár minút sa už Trebišov dostal do vedenia, keď strelec prvého trebišovského gólu našiel pred bránou voľného Martina Marcinka a ten prekonal Mareka Šimka. Soboťania v prvej tretine mali dvakrát viac streleckých príležitostí ako súper, no nedokázali ich využiť.

V úvode druhej tretiny hrali zverenci Jána Podkonického oslabení a Trebišov to opäť dokázal využiť. Skackajúci puk pred Marekom Šimkom dokázal skrotiť Tomáš Stríž. Soboťania sa svojou aktivitou snažili vrátiť do zápasu, no trápili sa v koncovke a Tomáš Halász bol obozretný.

V záverečnej tretine Trebišov opäť trestal nedisciplinovanosť domácich, keď v presilovke po krížnej prihrávke Tomáša Valečka zakončoval Vladimír Kubus. O tri minút už Trebišov viedol 1:5, keď Igor Halás doklepol odrazený puk do rimavskosobotskej bránky. V predposlednej minúte zápasu sa o gólovú bodku finálovej série postarali hokejisti Rimavskej Soboty, keď po prihrávke z bránkovej čiary od Ivana Zorvana skóroval Slavomír Buda. Tento gól už nič nezmenil a Trebišov s prehľadom dokráčal k majstrovskému titulu, no aspoň potešil divákov na štadióne.

Rimavská Sobota, tak ani v historicky treťom finále nedokázala vyhrať titul a do zbierky sa tak pridala ďalšia strieborná medaila. V tejto sérii doplatila najmä na slabú streleckú aktivitu, keďže všetky zápasy boli herne vyrovnané a stav na ľade neodpovedal výsledkom. Soboťanom však chýbalo kus šťastia a nedokázali premieňať svoje šance, naopak Trebišov skóroval takmer zo všetkého. No treba uznať kvalitu súpera, ktorý sa právom stal víťazom druhej ligy bez jedinej prehry v tejto sezóne.

Po skončení zápasu si hráči oboch celkov prebrali z rúk pána Ladislava Grossa a bývalého predsedu HKM Štefana Hanzela strieborné a zlaté medaily ako aj poháre pre víťazov. Nasledovať už mohli bujaré oslavy na oboch stranách, pretože aj striebro je pre náš klub obrovský úspech a sme naň hrdý. Trebišovu gratulujeme k zisku titulu a prajeme veľa úspechov v baráži o prvú ligu s Breznom.

Obrovské poďakovanie patrí našim skvelým fanúšikom, ktorí vytvorili naozaj finálovú atmosféru a fandili aj keď sa úplne nedarilo. Ďakujeme vám za vašu priazeň počas celej sezóny, často ste boli pre nás šiestym hráčom na ľade a tento úspech patrí aj vám. Vaše skandovanie počas preberania medailí a aj potom nám dával pocit víťazstva. Tešíme sa na vás opäť v septembri pri novej hokejovej sezóne.

HKM Rimavská Sobota – HK STEEL TEAM Trebišov 2:5 (1:2, 0:1, 1:2)    Stav série: 0:3

Góly HKM: 2. Michal Babkovič (Dmitry Koksharov, Denis Nociar), 59. Slavomír Buda (Ivan Zorvan, Jakub Škantár)

Strely: 34:27, Vylúčenia: 6:6, Trestné minúty: 12:12, Presilovky: 0:3, Oslabenia: 0:0, Diváci: 820

Rozhodcovia: Mgr. Jozef Bachúrik, Mgr. Marek Žák – Mgr. Michal Vall, Martin Ordzovenský

Zostava HKM: Marek Šimko (Dominik Albert) – Radoslav Gábor, Michal Slovák, Adrián Daniš, Ján Slovák, Michal Šagát – Dmitry Koksharov, Adam Špankovič, Ivan Jakubík, Kirill Romanov, Michal Babkovič – Jakub Škantár, Denis Nociar, Ivan Zorvan, Peter Filipiak, Slavomír Buda – Richard Tömösváry, Lukáš Melich, Dávid Révesz, Peter Havran, Marek Fiľo