v druhom prípravnom zápase víťazne

V sobotu 26. septembra sa hokejisti HKM Rimavská Sobota predstavili na druhom prípravnom zápase. Tento raz cestovali do Dolného Kubína, ktorý bude v tejto sezóne pôsobiť vo východnej skupine rovnako ako HKM. Zostava bola oproti minulému zápasu mierne zredukovaná. Nepredstavil sa zranený Georgy Vilchinskiy ani Michal Šagát. Taktiež sme sa nemohli spoliehať ani na Karola Križana, ktorého trápia zdravotné problémy, no dúfame, že na domáci zápas už bude fit. Jeho úlohu však bravúrne zvládli mladí brankári Mikuláš Mosný a Dominik Albert. Tréner HKM Ján Podkonický výrazne premiešal zostavu a mladých odchovancov rozdelili do prvých dvoch pätiek. Stretnutie sa na základe nariadenia RÚVZ hralo bez divákov.

Už prvá tretina nasvedčovala tomu kto bude v tomto zápase udávať tempo. V jedenástej minúte v hre štyroch proti štyrom strelil prvý gól v drese HKM mladý ruský hokejista Kirill Romanov. O štyri minúty mieril presne Peter Filipiak a rovnaký hráč zvýšil v závere tretiny na 0:3. Aj úvod druhej tretiny začali dobre hokejisti Rimavskej Soboty. Po prihrávke Vladislava Solomonchaka skóroval Slavomír Buda. Následne po skončení presilovky zvýšil na 0:5 spomínaný Vladislav Solomonchak. Mikuláš Mosný si čisté konto neudržal a v 29. minúte pustil za svoj chrbát jeden puk z hokejky Jakuba Langhammera. V druhej tretine sme videli ešte jeden gól. Zaslúžil sa oň Radoslav Gábor. V tretej tretine sa už toho veľa neudialo. Od 47. minúty nastúpil po prvýkrát do brány Soboťanov mladý odchovanec HKM Dominik Albert. V závere stretnutia stanovil konečný výsledok 1:7 Peter Havran.

Soboťania tak majú za sebou už dva prípravné zápasy. Oba odohrali v priebehu troch dní, no vôbec sa to na ich výkonnosti neodrazilo. Posledný prípravný zápas odohráme už na domácom ľade v sobotu 3. októbra tradične o 17:00. Bude to odveta proti Dolnému Kubínu. Dúfame, že nás prídete posporiť v dostatočnom množstve, ak to epidemiologická situácia dovolí. A týždeň na to nás už čaká ostrý štart druhej ligy.

MHK AUTOCAR DOLNÝ KUBÍN - HKM RIMAVSKÁ SOBOTA 1:7 (0:3, 1:3, 0:1)

Góly HKM: 11. Kirill Romanov, 15. Peter Filipiak (Ján Slovák, Michal Slovák), 20. Peter Filipiak (Radoslav Gábor, Marek Fiľo), 23. Slavomír Buda (Vladislav Solomonchak, Ondrej Zošiak), 28. Vladislav Solomonchak (Ivan Zorvan, Slavomír Buda), 34. Radoslav Gábor (Ján Slovák, Peter Filipiak), 57. Peter Havran (Ján Slovák, Peter Filipiak)

Zostava HKM: Mikuláš Mosný, Dominik Albert - Michal Babkovič, Slavomír Buda, Peter Filipiak, Marek Fiľo, Radoslav Gábor, Peter Havran, Rastislav Matúška, Denis Nociar, Kirill Romanov, Jakub Škantár, Michal Slovák, Ján Slovák, Vladislav Solomonchak, Ivan Zorvan, Ondrej Zošiak