Štvrtáci sa predstavili na domácom turnaji

26.01.2020 sa na zimnom štadióne v Rimavskej Sobote odohral turnaj ligy prípraviek 4. ročníka, organizovaný Stredoslovenským zväzom ľadového hokeja (SsZĽH). Je to už druhý domáci turnaj v tejto sezóne, samozrejme, že aj naši najmenší chlapci chodia na turnaje k súperom, ktorými sú HC 07 Detva a HC ´05 Banská Bystrica, ktorá má dve družstvá - biele a červené. Turnaj prebiehal v priateľskom duchu. Hral sa tretinkový hokej, čiže sa hrali dva zápasy naraz na tretine ľadovej plochy.

Prvé zápasy boli medzi družstvami HC ´05 Banská Bystrica červení (č) - HC 07 Detva a HKM Rimavská Sobota - HC ´05 Banská Bystrica bieli (b). Na jednej strane hracej plochy skončil zápas medzi HC ´05 BB č a HC 07 Detva výsledkom 2:7. Na druhej strane vyhrala HKM Rimavská Sobota nad družstvom HC ´05 BB b. 4:2. Druhý zápas medzi HC 07 Detvou a HC ´05 Banská Bystrica b skončil 4:2. V tom istom čase skončil zápas medzi Rimavskou Sobotou a Banskou Bystricou b 3:8.

Po týchto štyroch oficiálnych zápasoch sa odohrali ešte dva priateľské medzi zvyšnými družstvami. Zápas medzi Rimavskou Sobotou a Detvou bol vyrovnaný a skončil remízou 2:2. Vzájomný zápas medzi oboma bystrickými tímami skončil výhrou bieleho tímu.

Celý turnaj sa ukončil vyhodnotením, rozdaním diplomov a pohárov. Na prvom mieste sa umiestnila Detva, na druhom mieste Rimavská Sobota, na treťom mieste biele družstvo Banskej Bystrice a na štvrtom Banská Bystrica červení.

Tieto turnaje sú pre tieto malé deti zdrojom nových skúseností a zručností, pretože zápas “na ostro” ich zaučí viac, ako priateľské zápasy na tréningoch. Okrem toho sa pri tom deti veľmi zabavia a zbližujú sa s hráčmi ostatných družstiev.