Soboťanom sa vrátila strelecká chuť v zápase so Sabinovom

V poslednú októbrovú sobotu sa muži HKM Rimavská Sobota predstavili na domácom ľade v zápase piateho kola druhej ligy. Ich súperom bol HK Sabinov, ktorý sa pohyboval na nižších priečkach tabuľky, no v poslednom zápase si schuti zastrieľal proti Košiciam, keď im nadelil osmičku. Soboťania sa naopak v poslednom zápase trápili, keďže aj napriek výraznej streleckej prevahe vsietili o jeden gól menej ako ich súper z Trebišova.

Hráči HKM nastúpili na zápas s mierne oklieštenou zostavou, chýbali im posily ako kapitán Ján Slovák, Slavomír Buda, Jakub Škantár či Martin Vyskoč. V šiestej minúte mal veľkú šancu na otvorenie skóre Filip Mlynčár, ktorý bol faulovaný, a tak hlavný rozhodca nariadil trestné strieľanie. V ňom však zaúradoval betón sabinovského brankára Štefana Feketeho. No o päť sekúnd už Štefan Fekete pochybil, keď po prihrávke od Petra Filipiaka skóroval Dmitry Vorobyev. Súper z východu však dokázal využiť presilovku a vyrovnal na 1:1. Po presnej prihrávke od Pavla Hajduka strieľal z uhla Michal Kivader. Aj Soboťania dokázali v závere tretiny využiť presilovku a odskočiť tak súperovi na rozdiel jedného gólu. Nastrelenie od Kirilla Romanova tečoval Radoslav Gábor.

Aj keď výsledok po prvej časti naznačoval, že to nebude úplne jednoznačný zápas, druhá tretina ukázala niečo iné. Hokejisti Rimavskej Soboty naštartovali svoj gólostroj a v priebehu 13-tich minút nasúkali súperovi šesť kúskov. V 25. minúte našiel Ivan Jakubík voľného, vedľa brány stojaceho Kirilla Romanova, ktorý prestrelil už ležiaceho brankára. O päť minút skóroval Peter Filipiak po prihrávke Radoslava Gábora spoza brány. Následne zaznamenal svoj premiérový gól v drese HKM Ivan Jakubík, ktorý akoby skopíroval predchádzajúcu gólovú akciu. Ďalšiu presilovku využil Radoslav Gábor, ktorý tečoval strelu Dmitryho Vorobyeva. O pár sekúnd pridal svoj druhý gól Ivan Jakubík. A opäť po prihrávke spoza brány triafal horný roh brány. V závere druhej tretiny zaknihoval svoj hetrik obranca Radoslav Gábor, ktorý získal puk ešte v obrannom pásme, prekorčuľoval celé ihrisko, zakončil a následný odrazený puk dorazil do brány.

Aj v záverečnej tretine pokračovali domáci v strieľaní gólov, no tentoraz ich dali už len tri. Tréner Ján Podkonický dal šancu v bráne mladému odchovancovi rimavskosobotského hokeja Dominikovi Albertovi, ktorý ju naplno využil a udržal si čisté konto. V 46. minúte navýšil na 9:1 Kirill Romanov a následne desiatku zavŕšil Dmitry Vorobyev, ktorý v samostatnom nájazde prekonal brankára pomedzi nohy. Spomínaný hráč aj uzavrel skóre a taktiež si pripísal hetrik, po vyhratom buly Petra Filipiaka pálil príklepom ponad brankára. V závere stretnutia už góly nepribudli, nakoľko sa hra kúskovala a na oboch stranách sa vylučovalo.

Soboťania si týmto vysokým víťazstvom prinavrátili chuť po dvoch smolných prehrách s Kežmarkom a Trebišovom, a hlavne vylepšili svoju štatistiku v premieňaní šancí. Ďakujeme všetkým divákom, ktorí prišli našich chlapcov podporiť. Určite si pochutnali na peknom ofenzívnom zápase, plnom gólov. V tabuľke patrí hráčom HKM stále tretia priečka, 4 body za Trebišovom a 2 body za Kežmarkom. Pochváliť sa však môžu najlepším skóre. Najbližšie by mal HKM Rimavská Sobota cestovať do Bardejova, no zápas sa pravdepodobne z dôvodu pandemickej situácie neuskutoční. Následne nás čakajú dva zápasy na domácom ľade, a to v sobotu 13.11. s B mužstvom Brezna a v stredu 17.11. s Béčkom Liptovského Mikuláša. Veríme, že situácia bude priaznivá aby sa tieto zápasy mohli odohrať, aj keď asi so sprísnenými podmienkami.

HKM Rimavská Sobota – HK Sabinov 11:1 (2:1, 6:0, 3:0)

Góly HKM: 6. Dmitry Vorobyev (Peter Filipiak, Michal Šagát), 20. Radoslav Gábor (Michal Babkovič, Kirill Romanov), 25. Kirill Romanov (Michal Babkovič, Ivan Jakubík), 31. Peter Filipiak (Radoslav Gábor, Ivan Zorvan), 32. Ivan Jakubík (Michal Babkovič, Kirill Romanov), 34. Radoslav Gábor (Dmitry Vorobyev, Dmitry Koksharov), 35. Ivan Jakubík (Michal Babkovič, Kirill Romanov), 39. Radoslav Gábor (Dmitry Koksharov, Peter Havran), 46. Kirill Romanov (Michal Babkovič, Radoslav Gábor), 49. Dmitry Vorobyev (Kirill Romanov, Ivan Jakubík), 54. Dmitry Vorobyev (Peter Filipiak)

Strely: 46:26, Vylúčenia: 5:8, Trestné minúty: 10:22, Presilovky: 2:1, Oslabenia: 0:0, Diváci: 233

Rozhodcovia: Martin Kurčík – Bc. Martin Staššák, Patrik Sarvaš

Zostava HKM: Ján Kožiak, Dominik Albert – Michal Slovák, Radoslav Gábor, Dmitry Koksharov, Adam Špankovič, Richard Tömösváry – Michal Šagát, Peter Filipiak, Dmitry Vorobyev, Michal Babkovič, Kirill Romanov, Ivan Jakubík, Lukáš Melich, Peter Havran, Filip Mlynčár, Ivan Zorvan