Rozpačitý úvod spôsobil v jednoznačnom zápase drámu až do konca

V poslednú januárovú sobotu odohrali hokejisti HKM Rimavská Sobota svoj ďalší domáci zápas druhej ligy. Tentoraz privítali svojho odvekého rivala z Horehronia, s ktorým si už dávno nezmerali sily, nakoľko Brezno pôsobilo posledných pár sezón v západnej skupine. Vzájomné zápasy týchto dvoch tímov boli vždy napäté a inak tomu nebolo ani teraz.

Úvod stretnutia mal naozaj rýchly spád. Hneď sa začalo s tvrdou, dynamickou hrou a hráči si nič nedarovali. Skóre sa otváralo už po 35-tich sekundách hry, keď sa pred bránou Rimavskej Soboty objavil nikým nebránený Jakub Šimko, a ten po prihrávke spoza brány skóroval. Následne došlo k nedovolenému zákroku vysokou hokejkou na hráča HKM a nasledovala presilovka. Tú dokázali Soboťania rýchlo využiť a vyrovnať tak na 1:1. Prihrávku od Kirilla Romanova dorážal pred bránou Michal Slovák. O niekoľko sekúnd už opäť viedli Rytieri z Brezna, keď po nešťastnej chybe Jána Kožiaka skončil nahodený puk zo stredného pásma za jeho chrbtom. Gól bol pripísaný Matejovi Belkovi. Následne dostal súper šancu na ďalšie navýšenie skóre v podobe presilovky a aj ju využil. Puk si tentoraz do brány dorazil domáci hráč, a tak už po necelých piatich minútach prehrávali domáci 1:3. Veľmi rozpačitý úvod s nešťastnými inkasovanými gólmi museli doháňať v zvyšku celého zápasu. V polovici tretiny hrali domáci v oslabení, no aj napriek tomu dokázali znížiť na 2:3. Súperovu rozohrávku zachytil v strednom pásme Michal Šagát a sám rútiaci sa na súperovho brankára zakončil.

Aj v druhej tretine hráči HKM neustále obletovali súperovu bránku a vytvárali si nespočetné množstvo vyložených šancí, no puk nie a nie prepasírovať za chrbát brankára Brezna. Snaženie sa vyplatilo až v 31. minúte, keď od modrej presne namieril Radoslav Gábor a gólom v presilovke vyrovnal na 3:3. Aj naďalej pokračovala herná dominancia domácich hráčov a súper si vytváral šance naozaj len príležitostne. Puk sa za chrbát brankára Viktora Mičíka dostal aj v 37. minúte, no vedúci gól z toho nebol, nakoľko bol podľa hlavného rozhodcu dosiahnutý vysokou hokejkou.

A tak sa do tretej tretiny nastupovalo za vyrovnaného stavu a očakával sa nervózny priebeh, nakoľko obe mužstvá chceli doviezť zápas do víťazného konca. Herná kvalita však bola výrazne naklonená na domácej strane. Obrovské množstvo šancí však končilo v lapačke výborne chytajúceho brankára súpera. Aj ten však v 53. minúte pochybil, keď pustil za svoj chrbát rozhodujúci gól zápasu. Po nastrelení Denisa Nociara dotlačil puk do brány Ivan Zorvan. Následne okorenila zápas pästná výmena medzi domácim Dmitryim Koksharovom a Dávidom Petríkom. V závere domáci zodpovedne kontrolovali tesne vedúci stav a súpera k ničomu nepustili. Podarilo sa im tak doviezť tento dramatický zápas do úspešného konca a pripísať si ďalšie dôležité body do tabuľky, v ktorej sú priebežne na vedúcej priečke.

Ďakujeme všetkým divákom, ktorí vytrvalo fandili celý zápas a vytvorili naozaj výbornú atmosféru, hnajúcu hráčov vpred. Najbližšie sa na zimáku stretneme už túto sobotu 5. februára o 17:00, kedy privítame nášho najväčšieho rivala v boji o čelo tabuľky, HK 2016 Trebišov. Veríme, že nás prídete podporiť, lebo vaše hlasivky budeme v tomto náročnom zápase určite potrebovať. Bude to zároveň aj posledný domáci zápas základnej časti, po ktorom nás ešte čakajú dva zápasy na ihriskách súperov a následne play-off.

HKM Rimavská Sobota – HK Brezno ‘B‘ 4:3 (2:3, 1:0, 1:0)

Góly HKM: 3. Michal Slovák (Kirill Romanov, Michal Šagát), 11. Michal Šagát, 31. Radoslav Gábor (Ján Slovák, Michal Slovák), 53. Ivan Zorvan (Denis Nociar)

Strely: 67:37, Vylúčenia: 8:10, Trestné minúty: 37:41, Presilovky: 2:1, Oslabenia: 1:0, Diváci: 250

Rozhodcovia: Mgr. Michal Kocúr – Bc. Lukáš Beniač, Vincent Humenaj

Zostava HKM: Ján Kožiak (Dominik Albert) – Michal Slovák, Radoslav Gábor, Michal Šagát, Peter Filipiak, Ján Slovák – Dmitry Koksharov, Adam Špankovič, Ivan Jakubík, Kirill Romanov, Peter Havran – Denis Nociar, Jakub Škantár, Ivan Zorvan, Filip Mlynčár, Slavomír Buda – Richard Tomosváry, Dávid Révesz, Marek Fiľo, Lukáš Melich