Rimavská Sobota podľahla v boji o prvú priečku tabuľky Trebišovu

Prvý februárový víkend rimavsko-sobotskí hokejisti odohrali posledný domáci zápas základnej časti druhej ligy. Na ľade sa stretli s kvalitným súperom v boji o prvú priečku v tabuľke, Trebišovom. Domáci chceli udržať svoje vedúce miesto v tabuľke, na ktoré Trebišovu chýbali 2 body. Bolo teda jasné, že oba družstvá spravia všetko pre svoju výhru. Soboťania nasadili dvoch nováčikov v nádeji, že im pomôžu udržať prvú priečku. Jedným z nich je brankár Marek Šimko, ktorý v extralige odohral neuveriteľných 317 zápasov. Druhým nováčikom je mladý hokejista Adrián Daniš.

Stretnutie už od prvej sekundy nabralo rýchle a bojovné tempo. Už v tretej minúte bol vylúčený hráč Trebišova Richard Šechný ml. za napadnutie. Soboťania sa snažili využiť túto prvú presilovku, žiaľ puku sa zmocnil Trebišov a Ivan Fedorko využil prečíslenie v otvárajúci gól zápasu v oslabení. Zvyšok tretiny sa niesol v súťažnom duchu s dvomi vylúčeniami, no ani jednému družstvu sa už nepodarilo skórovať.

Vypätie v zápase na sebe nenechalo dlho čakať. V úvodnej päť minútovke druhej tretiny došlo k pästnému súboju medzi Kirillom Romanovom a Ladislavom Hopkovičom pred bránkou súpera po tom, čo sa súper hodil do dráhy puku, aby zabránil gólu. To nabudilo Soboťanov a v 27. minúte skóroval nováčik Adrián Daniš, ktorý dorážal voľný puk pred bránou a vyrovnal na stav 1:1. Počas nasledujúcej minúty to bol napínavý súboj o puk medzi hokejistami oboch družstiev, ktorí chceli navýšiť bodový stav vo svoj prospech. Následne Igor Halás uvoľnil presnou prihrávkou Matúša Matisa, a ten v samostatnom nájazde prestrelil Mareka Šimka. Tento jednogólový náskok naštartoval hostí ešte viac a v 31. minúte znova skórovali. Tomáš Stríž získal puk od Vladimíra Kubusa a ukončil prvú polovicu zápasu gólom, ktorý prešiel brankárovi cez ruky. V závere druhej tretiny sa hostia opäť dostali do prečíslenia a po prihrávke Gadela Khismatullina pálil pomedzi nohy sobotského brankára Igor Halás. Hráči HKM sa snažili o zvrátenie a vytvárali si množstvo šancí, no výborne chytajúci brankár hostí Tomáš Halász bol proti. V posledných sekundách sa ešte na trestnú lavicu dostal Peter Filipiak za seknutie.

Hneď v úvode tretej tretiny došlo k narazeniu Trebišovčana na mantinel Michalom Slovákom, ktorý následne skončil v bitke s Tomášom Valečkom. Týmto pästným súbojom si obaja vyslúžili trest do konca stretnutia a Michal Slovák obdržal aj rozdielový trest za predchádzajúci faul. Presilovku o dvoch hráčov sa Trebišovčania rozhodli využiť a aj napriek snahám domácich sa im v 42. minúte podarilo navýšiť stav na 1:5. Tento gól si na svoje konto pripísal Martin Marcinko po presnej prihrávke Vladimíra Kubusa. V druhej polovici poslednej tretiny sa na trestnú lavicu domácich dostal Denis Nociar za zdržiavanie hry. V následnom buly sa puku zmocnili trebišovskí hráči a Ladislav Hopkovič delovkou od modrej navýšil na 1:6 už po deviatich sekundách presilovej hry. Soboťania naďalej zahadzovali množstvo šancí a nedokázali sa proti silnému Trebišovu presadiť. Michal Šagát si dvakrát vypracoval samostatný nájazd, no mieril mimo. Posledné minúty boli nabité hnevom domácich a provokáciou zo strany hostí. Tieto emócie eskalovali do bitky, do ktorej sa zapojilo viacero hráčov.

Soboťania aj napriek vysokému úsiliu nedokázali streliť viac ako jeden gól a súper naopak ťažil zo všetkého. Rozhodujúce boli najmä brejkové situácie a prečíslenia, ktoré východniari využili naplno. Aj napriek nelichotivému výsledku to bol naozaj kvalitný zápas a treba konštatovať, že vyhral lepší. Trebišov sa tak prepracoval na vedúcu priečku tabuľky a ak v najbližších zápasoch výrazne nezakopne, udrží si ju do konca základnej časti. Hokejistov Rimavskej Soboty ešte čakajú dva zápasy v Sabinove a Brezne, kde budú plniť rolu favorita a víťazstvami sa budú chcieť určite správne naladiť na nasledujúce play-off.

Všetkým oddaným fanúšikom by sme chceli poďakovať za podporu pri tomto napätom zápase. Teší nás váš záujem o hokej, no zároveň nás mrzí, že sme nemohli všetkým dovoliť prísť na štadión pre pandemické opatrenia, ktoré nám dovoľujú zaplniť len určitú kapacitu. Za pochopenie ďakujeme a veríme, že nás prídete podporiť aj na najbližší domáci zápas. Vidíme sa v play-off !

HKM Rimavská Sobota – HK STEEL TEAM Trebišov 1:6 (0:1, 1:3, 0:2)

Gól HKM: 27. Adrián Daniš (Peter Filipiak, Michal Šagát)

Strely: 32:33, Vylúčenia: 12:12, Trestné minúty: 66:87, Presilovky: 0:2, Oslabenia: 0:1, Diváci: 250

Rozhodcovia: Miroslav Kollár – Tomáš Izakovič, Vincent Humenaj

Zostava HKM: Marek Šimko (Ján Kožiak) – Michal Slovák, Radoslav Gábor, Adrián Daniš, Peter Filipiak, Michal Šagát – Dmitry Koksharov, Adam Špankovič, Michal Babkovič, Kirill Romanov, Ivan Jakubík – Denis Nociar, Jakub Škantár, Ivan Zorvan, Ján Slovák, Slavomír Buda – Richard Tomosváry, Peter Havran, Lukáš Melich