Reštart sezóny úspešný, Košice odišli s debaklom

Po vynútenej dvojmesačnej prestávke sa hokejisti HKM Rimavská Sobota uplynulú sobotu opäť vrátili do zápasového kolobehu. V prvom zápase narazili na nováčika sezóny a posledný tím tabuľky HK Košice. Druhá hokejová liga momentálne pokračuje základnou časťou tam kde v novembri skončila. Zostavu Soboťanov obohatili dvaja hráči. Z Detvy sa vrátil náš dlhoročný obranca Denis Nociar a útočné rady vystužil Rus German Grachev.

Nahromadená energia a túžba po zápolení vytryskla hneď v úvode z hráčov HKM, ktorí sa naplno pustili do svojho súpera. Už po 100 sekundách hry vyhrávali, keď chybu hosťujúceho brankára využil Kirill Romanov. Rovnaký hráč zvyšoval aj na 2:0 po dorážke nahodenia Denisa Nociara. Soboťania v tempe nepoľavili a skórovať dokázali aj počas oslabenia. Michal Babkovič oklamal kľučkou brankára a zasunul puk do brány.

Aj v druhej tretine pokračoval nastolený tlak domácich. V 22. minúte Ivan Zorvan vyviezol puk z obranného pásma, prekorčuľoval celé ihrisko a úspešne zakončil. Následne sa dostali k slovu aj hostia. Chybu v domácej obrane využil Kristián Uhrin a znížil na 4:1. Do minúty však prišla gólová odpoveď Soboťanov, keď od modrej presne namieril Dmitry Koksharov. Pri tomto góle Košičan Igor Šveda vysokou hokejkou zranil Kirilla Romanova, začo si vyslúžil trest päť plus dokonca, a tak oklieštená zostava východniarov bola ešte chudobnejšia. Päťminútovú presilovku domáci nevyužili, no následnú dvojminútovú už áno. A Kirill Romanov v nej zaknihoval svoj hetrik, keď dorazil strelu Ivana Jakubíka. Následne sme boli svedkami aj trestného strieľania v podaní košického hokejistu, no Ján Kožiak v bráne Rimavskej Soboty bol neomylný. V polovici stretnutia bol vylúčený Dmitry Koksharov, no hneď po opustení trestnej lavice získal v strednom pásme perfektnú prihrávku od Ivana Zorvana a v priamom súboji s brankárom bol úspešný. V 37. minúte sa Košičania dostali do prečíslenia a dokázal z neho ťažiť gólom na 7:2 Richard Faith.

Pred treťou tretinou, keď už bolo o víťazovi v podstate rozhodnuté poslali obaja tréneri do brány náhradníkov. A teda Soboťania toho košického nešetrili a v priebehu dva a pol minúty mu nasúkali štyri kúsky. Najprv si premiérový gól v drese HKM pripísal German Grachev a následne skóroval Ivan Jakubík. Prihrávku Ivana Zorvana doklepol do odkrytej brány Slavomír Buda a z premiérového gólu v sezóne sa tešil aj mladík Peter Havran, ktorý tečoval strelu Jána Slováka. Aj Dominik Albert v bráne Rimavskej Soboty inkasoval jeden gól, keď ho z bodu na vhadzovanie prestrelil Tomáš Šumichrast. Gólovú bodku v zápase na 12:3 dal Slavomír Buda, ktorý tečoval nahodenie Denisa Nociara.

Hokejisti Rimavskej Soboty sa tak po dlhej prestávke vrátili do zápasového tempa v správnom štýle a dúfajme, že v ňom budú pokračovať aj naďalej. Aj keď zápas neovplýval príliš veľkou kvalitou a bola to v podstate ‘‘one man show‘‘, diváci si určite prišli na svoje, nakoľko videli množstvo pekných gólov. Ďakujeme všetkým fanúšikom, ktorí si aj napriek všetkým obmedzeniam našli cestu na štadión a fandili celý zápas. Vašu podporu si nesmierne vážime. Momentálne sa HKM nachádza na druhej priečke tabuľky o bod za Kežmarkom a dva pred Trebišovom, ktorý má však dva zápasy k dobru. Už túto sobotu 29. januára sa hokejisti Rimavskej Soboty opäť predstavia na domácom ľade a ich súperom bude B mužstvo Brezna. Zápas začína tradične o 17:00 a všetkých vás srdečne pozývame.

HKM Rimavská Sobota – HK Košice 12:3 (3:0, 4:2, 5:1)

Góly HKM: 2. Kirill Romanov, 15. Kirill Romanov (Denis Nociar), 18. Michal Babkovič (Kirill Romanov), 22. Ivan Zorvan (Radoslav Gábor, Slavomír Buda), 24. Dmitry Koksharov (Adam Špankovič, Ivan Jakubík), 29. Kirill Romanov (Michal Babkovič, Ivan Jakubík), 35. Dmitry Koksharov (Ivan Zorvan, Denis Nociar), 42. German Grachev (Dmitry Koksharov, Michal Šagát), 42. Ivan Jakubík (Kirill Romanov, Michal Babkovič), 43. Slavomír Buda (Ivan Zorvan, Filip Mlynčár), 44. Peter Havran (Ján Slovák, Adam Špankovič), 54. Slavomír Buda (Denis Nociar, Jakub Škantár)

Strely: 57:25, Vylúčenia: 6:6, Trestné minúty: 10:33, Presilovky: 2:0, Oslabenia: 0:0, Diváci: 227

Rozhodcovia: Martin Mihaľov – Ladislav Babjak, Vincent Humenaj

Zostava HKM: Ján Kožiak, Dominik Albert – Michal Slovák, Radoslav Gábor, Michal Šagát, Peter Filipiak, Ján Slovák – Dmitry Koksharov, Adam Špankovič, Ivan Jakubík, Kirill Romanov, Michal Babkovič – Denis Nociar, Jakub Škantár, Ivan Zorvan, Filip Mlynčár, Slavomír Buda – Richard Tomosváry, Marek Fiľo, Peter Havran, German Grachev