Na štadiónoch súperov s negatívnou bilanciou

V uplynulých troch týždňoch nastúpili muži HKM Rimavská Sobota na zápasy konané u súperov. Bohužiaľ, túto sezónu sa nám na cudzích štadiónoch veľmi nedarí a doposiaľ sme vyhrali len dva zápasy a až päť sme ich prehrali. Aj z týchto troch posledných zápasov sme bodovali len v jednom z nich. Vo väčšine z týchto zápasov nám chýbali aj naše ruské opory Denis Moroz a Sergei Skvortsov, ktorí mali problém s vízami.

V sobotu 26. novembra sme zavítali k nováčikovi súťaže HK 2016 Trebišov, ktorý už dávno potvrdil svoje postavenie v druhej lige. V tomto zápase sme predviedli pekný a efektívny výkon ale aj napriek našej hernej prevahe sme súperovi podľahli. Po dvoch tretinách sme prehrávali už 5:0, o čo sa postaral hlavne výborný výkon brankára domácich a možno slabší deň nášho brankára Michala Marcinka, ktorý z 24 striel dostal päť gólov a následne ho vystriedal Tomáš Sihelský. V tretej tretine sme sa snažili stav ešte skorigovať, no k vyrovnaniu už nedošlo a prehrali sme 6:3.

HK 2016 Trebišov – HKM Rimavská Sobota 6:3 (3:0, 2:0, 1:3)

Góly HKM: Marek Heckl (Peter Filipiak, Michal Slovák), Jakub Škantár (Marek Heckl), Michal Šagát (Radoslav Gábor)

V prvú decembrovú sobotu sme vycestovali k zahraničnému účastníkovi druhej ligy KMH Budapešť. Zápas sa rozbiehal pomalšie a v prvej tretine sme podávali slabší výkon. Prvý gól zápasu sme zaznamenali až v 26. minúte tečom Michala Slováka. Následne začal zápas naberať na obrátkach a ku koncu sme hrali ofenzívny hokej s množstvom šancí. V tretej tretine sme strelili až tri góly a zápas sme doviedli do víťazného konca 0:4. Bol to prvý zápas sezóny, v ktorom sme ani raz neinkasovali, z čoho sa tešil najmä náš brankár Roman Petrík.

KMH Budapešť – HKM Rimavská Sobota 0:4 (0:0, 0:1, 0:3)

Góly HKM: Michal Slovák (Matej Majerík, Ľubor Balko), Ľubor Balko (Michal Slovák, Kirill Domaev), Ľubor Balko (Matej Majerík, Matej Nemec), Michal Šagát

Tretí zápas v rade na ihriskách súperov sa konal 10. decembra v Gelnici. Na zápas sme nastúpili v oklieštenej zostave, keď chýbali kapitán Ján Slovák, Radoslav Gábor, Marek Fiľo a ďalší. Do zostavy sa však vrátil Sergei Skvortsov, ktorí priletel spolu s Denisom Morozom len 24 hodín pred zápasom. V prvej tretine sme inkasovali až dvakrát, no v druhej tretine sme zase ťahali za dlhší koniec a podarilo sa nám vyrovnať. V piatej minúte tretej tretiny však súper skóroval, čím navýšil na 3:2. My sme sa snažili ešte vyrovnať aj v hre bez brankára, no hosťujúci gólman odolával, a tak sme odišli z Gelnice bez bodov.

HC REBELLION Gelnica – HKM Rimavská Sobota 3:2 (2:0, 0:2, 1:0)

Góly HKM: Ľubor Balko (Sergei Skvortsov), Sergei Skvortsov (Michal Slovák, Matej Majerík)

Aj napriek našej slabej efektivite na ľade súperov stále figurujeme na výbornej tretej priečke, no už len o skóre pred Trebišovom. Najbližšie sa už konečne predstavíme pred domácimi tribúnami, a to v sobotu 17. decembra tradične o 17:00 proti MHK Ružomberok, čo bude aj posledný domáci zápas základnej časti. Následne nás čakajú ešte dva zápasy, ktoré odohráme na ihriskách súperov. Do Sabinova vycestujeme 7. januára a do Humenného až 21. januára. Dúfame, že sa nám podarí vylepšiť našu efektivitu aj mimo domáceho prostredia, aby sme sa mohli tešiť z postupu do play-off.

Pred posledným kolom základnej časti 14. januára sa bude konať historicky prvý zápas hviezd druhej hokejovej ligy, ktorý sa uskutoční o 16:00 na zrekonštruovanom Zimnom štadióne v Ružomberku. V zápase sa proti sebe stretnú dva tímy Výber Západu a Výber Východu. Na zápas budú účastníci vyberaní podľa štatistík, divákmi či trénermi. Každý klub nominoval 5 hráčov (2 obrancov a 3 útočníkov), za ktorých môžu diváci hlasovať prostredníctvom portálu www.druhaliga.sk. Hráči s najväčším počtom hlasov sa predstavia v prvých dvoch formáciach svojich výberov a ďalšie dve formácie zostavia tréneri a funkcionári klubov druhej ligy. Brankári budú vybratí podľa aktuálnych štatistík. HKM Rimavská Sobota do hlasovania nominoval týchto päť hráčov: Matej Majerík, Michal Slovák, Denis Moroz, Kirill Domaev, Ján Slovák. Hlasovať za nich môžete raz denne a automaticky sa zapájate do súťaže o zaujímavé ceny ako sú lístky na tento zápas alebo špeciálne dresy, v ktorých sa tento zápas odohrá. Súčasťou exhibičného zápasu budú aj individuálne súťaže, rýchlosť a presnosť streľby, samostatné nájazdy či súťaž v rýchlosti korčuľovania. Na zaujímavé súťaže sa môžu tešiť aj diváci.