Na ihriskách súperov Soboťania s vyrovnanou bilanciou

Za uplynulé dva víkendy odohrali muži HKM Rimavská Sobota zápasy mimo svojho domáceho stánku. Najprv zaznamenali jednoznačné víťazstvo v metropole východu, následne tesne podľahli hokejistom Trebišova.

V košickej Crow Aréne vyzvali hokejisti HKM v sobotu 16.10. tamojší novovzniknutý klub HK Košice, ktorý dáva priestor hlavne mladým košickým odchovancom, ktorí nedostali šancu vo vyšších súťažiach. Úvodné buly zápasu vhodil majster sveta Laco Nagy. Prvý gól padol do siete Košíc už po 84-och sekundách. Po prihrávke od Kirilla Romanova skóroval Dmitry Koksharov. O pár minút dokázali domáci vyrovnať. Juraj Rudy poslal do samostatného nájazdu Samuela Pavlíka, ktorý prekonal Jána Kožiaka bekhendovou strelou pod hornú tyč. V polovici prvej tretiny dokázali hráči HKM odskočiť o dva góly, ktoré strelili v priebehu 23-och sekúnd. Najskôr doklepol do brány odrazený puk Kirill Romanov, následne strieľal od modrej Martin Vyskoč a puk si do brány vrazil brankár Košíc. V druhom dejstve sme videli len jeden gól. Po prihrávke od Ivana Zorvana triafal odkrytú bránu Filip Mlynčár. V záverečnej tretine hokejisti Rimavskej Soboty štyrmi gólmi rozhodli o víťazovi zápasu. Svoje druhé presné zásahy v zápase pridali Filip Mlynčár a Kirill Romanov. V 53-tej minúte využili domáci hokejisti presilovku, čím znížili na 2:6 strelou Adriána Palacka od modrej. V závere zápasu sa dvakrát presadil obranca HKM Jakub Škantár a stanovil konečné skóre 2:8.

HK Košice – HKM Rimavská Sobota 2:8 (1:3, 0:1, 1:4)

Góly HKM: 2. Dmitry Koksharov (Kirill Romanov, Adam Špankovič), 11. Kirill Romanov (Ján Slovák, Adam Špankovič), 11. Martin Vyskoč (Filip Mlynčár, Ivan Zorvan), 31. Filip Mlynčár (Ivan Zorvan, Adam Špankovič), 47. Filip Mlynčár (Ivan Zorvan, Slavomír Buda), 52. Kirill Romanov (Dmitry Vorobyev, Ján Slovák), 57. Jakub Škantár (Michal Šagát, Peter Filipiak), 59. Jakub Škantár (Ján Slovák, Kirill Romanov)

Strely: 33:32, Vylúčenia: 7:7, Trestné minúty: 14:35, Presilovky: 1:1, Oslabenia: 0:0, Diváci: 50

Rozhodcovia: Martin Mihaľov – Maroš Pribula, Mgr. Tomáš Valachovič

Zostava HKM: Ján Kožiak (Dominik Albert) – Michal Slovák, Richard Tömösváry, Dmitry Koksharov, Adam Špankovič, Jakub Škantár, Martin Vyskoč, Michal Šagát, Peter Filipiak, Peter Havran, Dmitry Vorobyev, Kirill Romanov, Ján Slovák, Slavomír Buda, Filip Mlynčár, Ivan Zorvan, Marek Fiľo, Lukáš Melich, Dávid Révesz

V sobotu 23.10. cestovali hokejisti Rimavskej Soboty opäť na východ republiky, no tentoraz do Trebišova, kde sa konal šláger štvrtého kola, v ktorom sa proti sebe stretli dva najkvalitnejšie celky skupiny. Pred zápasom sa v zostave HKM objavili dvaja noví hráči – Ivan Jakubík a Martin Chovanec. V prvej tretine sme zaznamenali len jeden presný zásah z hokejky Trebišovčana Vladimíra Čopáka. V druhej tretine domáci zvýšili svoje vedenie na 2:0 gólom niekdajšieho reprezentanta Matúša Matisa v oslabení. Do pár minút dokázali hokejisti HKM znížiť na 2:1. Po prihrávke Filipa Mlynčára skóroval Slavomír Buda. V závere druhej tretiny však Trebišov odskočil o dva góly po úspešnej strele Martina Marcinka. Záverečná tretina bola poznačená množstvom vylúčení, no ani jeden celok nedokázal využiť presilovku. Necelé tri minúty pred koncom Soboťania znížili na 3:2 po góle Kirilla Romanova. V závere sa hokejisti Rimavskej Soboty ešte snažili o vyrovnanie aj v hre bez brankára, no stav sa už nezmenil. Hlavný dôvodom tejto prehry bola veľmi slabá strelecká efektivita hráčov HKM a výborný výkon brankára Trebišova. Aj napriek výraznej streleckej dominancii zaznamenali o jeden gól menej ako súper.

Po tomto zápase sa Trebišov vyšplhal na vedúcu priečku tabuľky, Soboťania zotrvali na tretej priečke. Najbližší zápas odohrajú hráči HKM na domácom ľade v sobotu 30. októbra tradične o 17:00. Ich súperom bude HK Sabinov. Všetkých srdečne pozývame.

HK 2016 Trebišov – HKM Rimavská Sobota 3:2 (1:0, 2:1, 0:1)

Góly HKM: 37. Slavomír Buda (Filip Mlynčár), 58. Kirill Romanov (Dmitry Vorobyev, Radoslav Gábor)

Rozhodcovia: Ing. Martin Korba, MBA – Ing. Andrej Bogdaň, Michal Tomáš

Zostava HKM: Ján Kožiak (Dominik Albert) – Michal Slovák, Radoslav Gábor, Dmitry Koksharov, Adam Špankovič, Jakub Škantár, Martin Chovanec, Richard Tömösváry – Ivan Jakubík, Peter Filipiak, Michal Šagát, Ján Slovák, Kirill Romanov, Dmitry Vorobyev, Slavomír Buda, Filip Mlynčár, Ivan Zorvan, Marek Fiľo, Dávid Révesz

Zdroj foto: HK Košice