Devätnásťgólová revolúcia v zápase s Liptovským Mikulášom

Po dlhšej dobe odohrali muži HKM Rimavská Sobota ďalší zápas 2. ligy. Na domácom ľade privítali v stredu 17. novembra B tím Liptovského Mikuláša. Ten sa pred zápasom nachádzal na treťom mieste tabuľky, len dva body pred štvrtou Rimavskou Sobotou, čiže sa jednalo o priamy súboj o tretiu priebežnú priečku.

Napriek takmer trojtýždňovému hernému výpadku, ktorý bol spôsobený karanténnymi opatreniami v tímoch súperov, Soboťania v úvode zápasu na ľade dominovali a súper dokázal len vyhadzovať puky do zakázaného uvoľnenia. Ich snaha sa pretavila do úvodného gólu v šiestej minúte, kedy počas presilovky Jakub Škantár tečoval strelu Ivana Jakubíka. Po góle sa však zobudili aj hostia z Liptova, ktorí začali častejšie obliehať bránu Jána Kožiaka, ktorého napokon v desiatej minúte prekonali. O gól sa postaral legionár Vsevolod Kurovskyi, ktorý dorážal prihrávku spoza brány. No už o dvadsať sekúnd domáci hokejisti opäť viedli. Po bekhendovom nahodení Ivana Jakubíka puk tečoval Kirill Romanov. Liptáci opäť dokázali vyrovnať a gólová prestrelka mohla pokračovať. O vyrovnanie sa postaral Adam Nechaj ráznou strelou po buly. Do minúty sa však hokejisti HKM dostali do vedenia, keď Michal Babkovič sám oklamal dvoch súperových hráčov a aj brankára. Tentokrát už Liptovský Mikuláš nedokázal vyrovnať, ale naopak domáci naklonili výraznejšie vedenie na svoju stranu dvomi rýchlymi gólmi. Najskôr našiel voľný priestor medzi nohami súperovho brankára Ivan Zorvan a potom dotlačil puk do brány Ivan Jakubík. Päť inkasovaných gólov len z ôsmych striel vyhnalo z brány Jaroslava Melnu, ktorého vystriedal Adam Mišura. Následne mali hostia šancu na zníženie v trestnom strieľaní, no jeho vykonávateľ zaváhal. Avšak Adamovi Nechajovi stačili len tri sekundy aby strelou z prvej pridal svoj druhý gól. Šialenú deväťgólovú tretinu uzavrel gólom kapitán Rimavskej Soboty Ján Slovák, ktorý dotlačil puk do brány po skrumáži a stanovil na 6:3.

Aj v druhej tretine pokračoval nastolený trend vysokej streleckej úspešnosti. Rimavská Sobota ju začala oslabením, no dokázala ho využiť v svoju výhodu. Vylúčený Jakub Škantár po opustení trestnej lavice zachytil prihrávku v strednom pásme a vydal sa sám na brankára, ktorého prekonal. O sedem sekúnd Soboťania opäť skórovali. Tentokrát Ivan Jakubík prenechal puk Kirillovi Romanovovi, ktorý mieril k tyčke. Následne sa situácia obrátila. Rimavská Sobota hrala presilovku a tesne po jej skončení inkasovala, keď Matej Florek nastrelil od modrej a Vsevolod Kurovskyi stojaci pri tyčke dorazil. O pár minút zaznamenali Soboťania už svoj deviaty gól. Dosiahol ho Michal Babkovič, po zachytení puku na modrej sa vydal sám na brankára. Posledný menovaný následne zavŕšil hetrik pri vykonávaní trestného strieľania prekonal už ležiaceho brankára.

Tretia časť sa už hrala v miernejšom tempe, no aj napriek tomu sme videli ešte päť priamych zásahov. Prvý skórovali hostia, keď sa blafákom predviedol Matej Florek. O šesť sekúnd odpovedal gólovo Ján Slovák, ktorý hneď po buly obral súpera o puk a zakončil. Ďalší gól pridal Filip Mlynčár, ktorý strieľal do odkrytej brány po prihrávke od Ivana Zorvana. Následne súper prvýkrát v zápase využil presilovku, keď po prihrávke spoza brány skóroval Miroslav Struška. Gólovú bodku v zápase dal Ivan Jakubík, ktorý získal puk na červenej a natlačil sa do brány, čim stanovil konečné skóre 13:6.

Atraktívny zápas s obrovským množstvom gólov určite potešil všetkých divákov, no brankári asi so zápasom úplne spokojní neboli. Aj keď výsledok hovorí jednoznačne, herný prejav bol viac-menej vyrovnaný, čomu nasvedčuje aj počet striel 36:34. Týmto víťazstvom sa hokejisti Rimavskej Soboty dostali na priebežnú tretiu priečku tabuľky, pričom strácajú štyri body na druhý Trebišov a prvý Kežmarok. A práve aktuálny líder tabuľky bude najbližším súperom Soboťanov, a to už túto sobotu 20. novembra. Dôležitý zápas pre HKM o čelo tabuľky sa odohrá v Kežmarku. Najbližší domáci zápas sa uskutoční v sobotu 27. novembra o 17:00, kedy Rimavská Sobota vyzve nováčika z Košíc.

HKM Rimavská Sobota – MHK 32 Liptovský Mikuláš ‘B‘ 13:6 (6:3, 4:1, 3:2)

Góly HKM: 6. Jakub Škantár (Ivan Jakubík, Adam Špankovič), 10. Kirill Romanov (Ivan Jakubík, Michal Babkovič), 12. Michal Babkovič (Dmitry Koksharov), 13. Ivan Zorvan (Slavomír Buda), 14. Ivan Jakubík (Dmitry Koksharov, Adam Špankovič), 17. Ján Slovák (Peter Filipiak, Michal Šagát), 24. Jakub Škantár (Peter Filipiak), 24. Kirill Romanov (Ivan Jakubík, Michal Babkovič), 32. Michal Babkovič (Kirill Romanov), 35. Michal Babkovič, 48. Ján Slovák (Peter Filipiak, Michal Šagát), 51. Filip Mlynčár (Ivan Zorvan, Slavomír Buda), 59. Ivan Jakubík (Kirill Romanov, Richard Tőmősváry)

Strely: 36:34, Vylúčenia: 8:7, Trestné minúty: 14:12, Presilovky: 1:1, Oslabenia: 0:0, Diváci: 100

Rozhodcovia: Mgr. Michal Kocúr – Ing. Vladimír Wolf, Ing. Jakub Jochman

Zostava HKM: Ján Kožiak (Dominik Albert) – Michal Babkovič, Slavomír Buda, Peter Filipiak, Radoslav Gábor, Ivan Jakubík, Dmitry Koksharov, Filip Mlynčár, Dávid Révesz, Kirill Romanov, Michal Šagát, Jakub Škantár, Michal Slovák, Ján Slovák, Adam Špankovič, Richard Tőmősváry, Ivan Zorvan