Aj napriek trojgólovému vedeniu v prvej tretine, HKM nedoviedol zápas do úspešného konca

Uplynulú sobotu odohrali hokejisti HKM Rimavská Sobota už druhý ligový zápas tejto sezóny. V tom prvom zvíťazili na ľade Liptovského Mikuláša jednoznačne 7:2. Tentoraz ich čakali domáci fanúšikovia a súper z Kežmarku, ktorý v prvom kole prekvapivo zdolal nováčika z Košíc vysoko 10:0. Aj z tohto výsledku sa dalo očakávať, že súper nebude jednoduchý oriešok.

Vstup do zápasu lepšie podchytili domáci hokejisti. Už v prvej minúte mal veľkú šancu na hokejke kapitán Ján Slovák, no triafal len bočnú sieť. Druhá príležitosť Soboťanov však už bola úspešná. Michal Babkovič našiel vedľa brány voľne stojaceho Petra Filipiaka a ten dával do prázdnej. Následne sa museli hráči HKM brániť pri vylúčení Michala Babkoviča, no aj počas početnej nevýhody dokázali ohroziť súperovho brankára. V polovici prvej tretiny však išiel na trestnú hráč Kežmarku a domáci dokázali využiť početnú výhodu do pár sekúnd. Po prihrávke od Dmitryho Vorobyeva pálil príklepom Adam Špankovič. Soboťania sa držali na gólovej vlne naďalej a už o 30 sekúnd dokázali opäť skórovať na 3:0. Po akcii dvaja na jedného našiel Slavomír Buda krížnou prihrávkou Filipa Mlynčára, ktorý zakončoval už z bránkovej čiary. Súper sa však aj napriek trom rýchlim gólom nezlomil a ihneď zareagoval oddychovým časom. Ten sa im určite vyplatil, pretože už po minúte sa dokázali vrátiť do zápasu po góle Roana Krupu. Dve minúty pred koncom druhej tretiny dokonca Kežmarčania znížili na jednogólový rozdiel zásluhou Jakuba Lapšanského.

Herný útlm na strane HKM, ktorý nastal po góle Kežmarku pokračoval aj v druhej tretine. V jej polovici však mali veľkú príležitosť na zvýšenie stavu. Najprv sa peknou samostatnou akciou predviedol Kirill Romanov, no brankára neprestrelil a nasledovali dve presilovky v rade. Počas nich si hráči z Gemera vytvorili množstvo príležitostí, no kežmarský brankár Jaromír Just, ktorý si v minulom zápase pripísal 100%-nú úspešnosť, bol neoblomný. Aj napriek hernej dominancii domácich hráčov dokázali hostia v 35. minúte vyrovnať. Prihrávku spoza brány upratal za chrbát Jána Kožiaka Viktor Kolesár. Aj za vyrovnaného stavu hráči HKM pokračovali v snahe o strelenie gólu, no márne.

Rovnako aj v treťom dejstve diktovali tempo hry domáci hokejisti, no enormnej kvantite striel chýbala kvalita, ktorá by prekonala výborne chytajúceho gólmana hostí. A aj keď hru tvorili Soboťania, góly dávali Kežmarskí Rytieri. V 52. minúte potrestali chybu v domácej obrane, keď sa k puku dostal Lukáš Olejník a prihral na voľného Adriána Pavlova, ktorý zakončil bekhendom, a tak sa Kežmarčania dostali prvýkrát v zápase do vedenia 3:4. Následne už hráči spod Tatier len bránili a Rimavskosoboťania sa snažili o vyrovnanie, no bez výsledku. Dve minúty pred koncom rozhodca vylúčil hráča Kežmarku, a tak sa naskytla veľká príležitosť na vyrovnanie. Tréner HKM Ján Podkonický reagoval okamžite oddychovým časom a nastolil taktiku do posledných sekúnd. A tá sa takmer aj podarila. Po strele Dmitryho Koksharova a teči Kirilla Romanova sa puk dostal za chrbát brankára Kežmarku, no hlavný rozhodca gól neuznal pre vysokú hokejku. V poslednej minúte už hrali domáci vabank bez brankára a 15 sekúnd pred koncom rozhodca vylúčil ďalšieho Kežmarčana, takže sa hralo šiesti proti trom. Ani túto prevahu však hráči HKM nevyužili, a tak ukončili sériu piatich víťazstiev v rade z prípravy a jedného súťažného zápasu.

Aj napriek prehre sme boli svedkami napínavého a dynamického zápasu, ktorý určite potešil každého diváka. Svedčala tomu aj perfektná atmosféra na tribúnach. HKM Rimavská Sobota sa posunul na tretiu priečku tabuľky za Kežmarok a Trebišov. Najbližšie ich čaká dvojzápas na ľade súperov. Najprv v sobotu 16. októbra vyzvú posledný tím tabuľky HK Košice a o týždeň 23. októbra tabuľkového súpera HK 2016 Trebišov. Pred domácich divákov sa vrátia až 30. októbra v zápase s HK Sabinov.

HKM Rimavská Sobota - MHK Kežmarok 3:4 (3:2, 0:1, 0:1)

Góly HKM: 4. Peter Filipiak (Michal Babkovič, Jakub Škantár), 11. Adam Špankovič (Dmitry Vorobyev), 11. Filip Mlynčár (Slavomír Buda)

Strely: 42:25, Vylúčenia: 6:7, Trestné minúty: 12:14, Presilovky: 1:0, Oslabenia: 0:0, Diváci: 350

Rozhodcovia: Mgr. Ondrej Kalina, PhD. – Jakub Majerník, Ladislav Babjak

Zostava HKM: Ján Kožiak (Dominik Albert) – Radoslav Gábor, Jakub Škantár, Dmitry Koksharov, Adam Špankovič, Martin Vyskoč, Michal Slovák, Richard Tömösváry – Michal Babkovič, Peter Filipiak, Michal Šagát, Dmitry Vorobyev, Kirill Romanov, Ján Slovák, Slavomír Buda, Filip Mlynčár, Peter Havran, Dávid Révesz, Marek Fiľo, Ivan Zorvan, Lukáš Melich