Úspech sa nedostavil ani v druhom vzájomnom zápase

V sobotu 20. januára sa na Zimnom štadióne v Partizánskom konal druhý vzájomný zápas II. časti o umiestnenie II. ligy mužov. V prvom vzájomnom zápase sme Partizánskemu podľahli tesne 3:4 po predĺžení, a tak sme do Partizánskeho cestovali so stavom série 0:1 v náš neprospech. Pred zápasom sme všetci dúfali, že sa nám podarí sériu vyrovnať a k súperovi pocestujeme aj na druhý deň, kedy by sa konal rozhodujúci zápas.

Na zápas sme nastúpili v obohatenej zostave o dvoch hráčov Viktora Kubenka a Vladimíra Nikonova oproti prvému vzájomnému zápasu. Prvý gól zápasu sa zrodil až v druhej polovici prvej tretiny, ktorého autorom bol hráč Partizánskeho Andrej Bezák. Následne sme po chybe pri našom striedaní ponúkli súperovi prvú presilovku, ktorú sme však úspešne ubránili.

V úvode druhej tretiny naopak súper ponúkol presilovku nám, no vyrovnať sa nám nepodarilo. O pár minút odišiel na trestnú lavicu hráč Rimavskej Soboty, a tak sme museli brániť. O minútu sa sily na ľade vyrovnali, keď na rozhodca vylúčil súpera. Následne sme mali k dispozícií ešte minútu v početnej prevahe. Aj keď sme boli v druhej tretine lepším tímom a mali sme viac striel na bránu v 31. minúte naše chyby potrestal svojim druhým gólom v zápase Andrej Bezák, čím zvýšil na 2:0.

Už po necelých dvoch minútach tretieho dejstva sme sa opäť dostali do zápasu, keď prekonal brankára Partizánskeho Marek Heckl. Následne sme mali niekoľko príležitostí vyrovnať no naše strely zneškodnil brankár domácich. Mnoho síl na strelenie vyrovnávajúceho gólu nám ubrali dve oslabovky za sebou. S plynúcim časom narastala aj nervozita hráčov, ktorá vypukla tri minúty pred koncom riadneho hracieho času šarvátkou Petra Filipiaka s hráčom Iskry a obidvaja dostali vyšší trest a osobný trest do konca stretnutia. Dve minúty pred koncom rozhodca vylúčil súperovho hráča a nám sa naskytla príležitosť vyrovnať stav a poslať aj druhý zápas do predĺženia. Tréner Rimavskej Soboty si vyžiadal oddychový čas a stiahol aj brankára, čím sa nám naskytla hra v početnej prevahe o dvoch hráčov. Už o jedenásť sekúnd sa k puku dostal hráč domácich Jozef Uherecký, ktorý rozhodol o osude zápasu gólom do prázdnej brány.

Partizánske tak rozhodlo o konečnom stave série 0:2 v ich prospech a do bojov o 9. miesto postupujú spolu s HC REBELLION Gelnica. Nám pripadlo do série zápasov o 11. miesto mužstvo HK Bratislava. Zápasy v tejto sérií sa budú hrať rovnakým spôsobom na dva víťazné stretnutia. Najbližší zápas odohráme s Bratislavou v stredu 24. februára o 17:00 na Zimnom štadióne v mestskej časti hlavného mesta v Dúbravke. Na domácom ľade sa muži predstavia v sobotu 27. februára o 17:00 v druhom vzájomnom zápase s Bratislavou. V prípade rovnosti vyhratých zápasov sa rozhodujúci zápas odohrá v nedeľu 28. februára v Rimavskej Sobote.

HK ISKRA Partizánske – HKM Rimavská Sobota 3:1 (1:0, 1:0, 1:1)

Gól HKM: Marek Heckl (Rastislav Matúška)

Strely: 31:31

Trestné minúty: 33:35

Rozhodovali: Bc. Michal Mĺkvy – Daniel Pleško, Martin Nosek

Zostava HKM: Vladimír Korytár, Tomáš Sihelský – Peter Filipiak, Marek Fiľo, Marek Heckl, Simon Iványi, Viktor Kubenko, Rastislav Matúška, Ladislav Nemec, Vladimír Nikonov, Michal Šagát, Jakub Škantár, Ján Slovák, Michal Slovák

Ostatné výsledky:

II. kolo Play-off (štvrťfinále):

HK 96 Dynamax Nitra – HK Brezno 6:2   Stav série 2:0   Do semifinále postupuje: Nitra

HC Prievidza – MHK 32 Liptovský Mikuláš B 3:4   Stav série: 0:2   Do semifinále postupuje: Liptovský Mikuláš

HK Sabinov – HK Levice 4:2   Stav série: 2:0   Do semifinále postupuje: Sabinov

MŠK HVIEZDA Dolný Kubín – ŠHK Púchov 7:2   Stav série: 1:1

III. kolo Play-off (štvrťfinále):

MŠK HVIEZDA Dolný Kubín – ŠHK Púchov 4:2   Stav série: 2:1   Do semifinále postupuje: Dolný Kubín