Posledný zápas roku 2015 odohrali muži HKM Rimavská Sobota pred domácim publikom v sobotu 19. decembra. Ich súperom bol MHK Ružomberok, ktorý patrí viac-menej k outsiderovi skupiny. Figuruje na poslednej priečke tabuľky a na konte má len dve výhry. Jedna z nich je s Rimavskou Sobotou, kedy nás zdolali v prvom zápase sezóny v pomere 2:3. V druhom vzájomnom zápase sme im prehru odplatili a zdolali sme ich v pomere 4:5.

Už v prvej tretine sme mali navrch a vytvorili sme si množstvo šancí skórovať, no ani jedna neskončila za chrbtom brankára. Tridsať sekúnd po vhodení úvodného buli druhého dejstva rozhodca vylúčil súperovho hráča a nám sa zvýšila šanca streliť gól. Presilovku sme využili a strelecké konto otvoril Michal Šagát. O pár munút sme skórovali opäť, keď po prihrávke Mareka Fiľa trafil odkrytý priestor brány Ján Blaško. Hostia sa pokúšali doťahovať, no v zápase strelili len jeden gól, ktorým znížili na 2:1. Pred koncom druhého dejstva poistil vedenie domácich Simon Iványi. Po druhej tretine sa opäť konala súťaž v streľbe na bránku. Žiaľ, po minulotýždňovej úspešnej žatve sa nikomu nepodarilo vyhrať hlavnú cenu. Záverečnú tretinu otvoril gólom domáci Michal Slovák, ktorý prekonal brankára strelou z modrej čiary. Onedlho pridal ďalší gól Marek Heckl. V 45. minúte sme opäť hrali presilovku, ktorú využil Rastislav Matúška. Pri siedmom góle Soboťanov sa do štatistík zapísal aj brankár, keď rozohral puk do stredného pásma, kde ho prebral Ľubomír Bačkor, ktorý následne poslal na bránu Michala Šagáta. Ďalší gól pridal najvyšší hráč druhej ligy Richard Fiala, ktorý strieľal z modrej čiary. V 52. minúte pridal svoj druhý gól v zápase Ján Blaško a tri minúty pred koncom dotiahol na desiatku Michal Šagát, čím si vytvoril hattrick v zápase. Počas celého stretnutia vládla na zimnom štadióne vynikajúca nálada, o ktorú sa postaralo množstvo divákov a fanklub, ktorý hnali hráčov dopredu. Diváci tak dostali vianočný darček v podobe pekného zápasu a hráči v podobe troch bodov, ktoré si pripísali na svoje konto.

Muži sa najbližšie predstavia až 6. januára na ľade v Liptovskom Mikuláši a v prípade výhry majú šancu pomýšľať nad tretím miestom. Doma privítajú 16. januára stále sa zlepšujúci Sabinov.

HKM Rimavská Sobota - MHK Ružomberok 10:1 (0:0, 3:1, 7:0)

Góly HKM: Michal Šagát (Rastislav Matúška), Ján Blaško (Marek Fiľo), Simon Iványi (Peter Filipiak, Marek Heckl), Michal Slovák (Michal Šagát, Ján Slovák), Marek Heckl (Peter Filipiak, Simon Iványi), Rastislav Matúška (Michal Šagát), Michal Šagát (Ľubomír Bačkor, Jaroslav Melna), Richard Fiala (Ľubomír Bačkor, Michal Šagát), Ján Blaško (Marek Fiľo, Denis Nociar), Michal Šagát (Ľubomír Bačkor, Ján Slovák)

Strely: 57:27

Trestné minúty: 4:6