Play-off sa nám vzdialilo na nedohľadne

V sobotu 30. januára mali muži HKM Rimavská Sobota druhú šancu vybojovať si miestenku v play-off. Tú prvú šancu sme zahodili v Brezne deväť sekúnd pred koncom. HC REBELLION Gelnica bolo mužstvo, proti ktorému sme v sobotu nastúpili. Doposiaľ sme mali vyrovnanú sériu  vzájomných zápasov. V prvom vzájomnom zápase sme ich ešte ako Levoču zdolali na domácej pôde v pomere 7:3. Na druhý zápas sme cestovali do Gelnice v oklieštenej zostave, čomu nasvedčoval aj výsledok hlavne po spackanej prvej tretine 9:2. Posledný vzájomný zápas základnej časti bol ten najdôležitejší. Výhodu sme mali aj v podobe domáceho prostredia, čo mohlo byť v istej chvíli aj nevýhodou, pretože na hráčov bol vyvíjaný enormný tlak zo strany divákov, ktorí očakávali radosť z výhry. Už pred zápasom nám bolo jasné, že to nebude ľahký boj, pretože ešte aj Gelnici horela posledná nádej postúpiť.  Ani druhú šancu sa nám však nepodarilo využiť a Gelnici sme nakoniec podľahli 1:4. Naše nádeje však nekončia, pretože ešte stále máme k dispozícií tretiu šancu v Dolnom Kubíne a ako sa hovorí „do tretice všetko dobré“.

V úvode stretnutia sa hral veľmi vyrovnaný zápas. Obe mužstvá mali niekoľko šancí a hra sa presúvala z jednej strany na druhú. V druhej polovici prvého dejstva sme hrali v početnej prevahe, no súper dokonale bránil a nedovolil nám usadiť sa v pásme. V poslednej minúte rozhodca poslal na lavicu hanby nášho hráča, a tak sme sa museli brániť. Už po ôsmich sekundách súper našu chybu využil a skóroval zásluhou Petra Findura. Ešte so záverečným hvizdom prvej tretiny rozhodca udelil vzájomný trest hráčom oboch mužstiev, a tak sme druhú tretinu začínali v hre štyroch proti štyrom.

Aj druhá tretina sa začínala vylučovaním. Už po 28 sekundách odišiel na trestnú lavicu hráč Gelnice Matúš Petričko, ktorý v minulosti hájil naše farby. Hra štyroch proti trom nám evidentne vyhovovala, pretože už po desiatich sekundách sa k puku dostal Michal Šagát a po prihrávke Viktora Kubenka vyrovnal skóre. Hra pokračovala v štýle štyroch proti štyrom len pár sekúnd, pretože na trestnú lavicu odišiel hráč Rimavskej Soboty a následne súper opäť využil presilovku a skóroval z hokejky Benjamína Gregora Gregu. V druhej tretine sme hrali s obrovským nasadením, čomu nasvedčuje aj strelecká prevaha 11:6, no naše strely zlikvidoval výborný brankár hostí Juraj Sedlačko a taktiež aj obetaví hráči, ktorý si dôkladne pokrývali našich hráčov a nedovolili sa nám presadiť.

Do tretej tretiny sme vstúpili s jediným cieľom vyrovnať, no naša obrovská túžba po víťazstve nám niekedy bránila sa presadiť a z nášho herného prejavu bolo cítiť nervozitu. Už v 46. minúte našu snahu zmaril Dominik Laškody, ktorý zvýšil na 1:3. S plynúcim časom sa naše sny o hladkom postupe do play-off postupne rozplývali. V polovici tretej tretiny sme ešte mali k dispozícií jednu presilovku, no skórovať sa nám už nepodarilo. Tri minúty pred koncom Gelničania ešte potvrdili svoje víťazstvo a na konečných 1:4 upravil Jakub Hadbavný.

Už o týždeň sa v poslednom zápase základnej časti rozhodne, kto postúpi zo štvrtej priečky do play-off Rimavská Sobota alebo Brezno. Aby sme mohli postúpiť v Dolnom Kubíne musíme bodovať na plno, čo nebude ľahké ale nie nemožné. Po nie úplne „kóšer“ zápase v Sabinove, kde si Brezno uchmatlo jeden bod už Gelnica nemá šancu postúpiť.

HKM Rimavská Sobota – HC REBELLION Gelnica 1:4 (0:1, 1:1, 0:2)

Gól HKM: Michal Šagát (Viktor Kubenko, Richard Fiala)

Strely: 29:23

Trestné minúty: 8:12