Muži ukončili sezónu víťazstvom nad mužstvom z hlavného mesta.

V sobotu 27. februára nastúpili muži HKM Rimavská Sobota na svoj posledný zápas sezóny, ktorý sa konal na domácej pôde. Ich súperom bolo jediné mužstvo, ktoré zastupuje hlavné mesto v slovenskej hokejovej súťaži. HK Bratislava alebo Organizácia amatérskej hokejovej ligy je nováčikom v druhej lige seniorov a ich káder je zmesou amatérskych hráčov z Bratislavy. V základnej skupine sa umiestnili na šiestej priečke a následne v prvej sérií zápasov o umiestnenie podľahli Gelnici so stavom série 1:2. V ich zostave sa nachádzali aj zvučné mená ako Dárius Rusnák, syn známeho hokejistu, alebo Bystrík Ščepko, bývalý hráč Slovana Bratislava. Prvý vzájomný zápas sa z technických príčin nekonal, a preto bola nariadená kontumácia v náš prospech. Na druhý zápas sme nastúpili s vedením v sérií zápasov 1:0.

Na zápas sme nastúpili v oklieštenej zostave len s desiatimi korčuliarmi. Tempo bolo od úvodu vychádzkové a hral sa kľudný hokej s množstvom gólov, aj keď od začiatku bol víťaz jasný. Najprv nastúpil do brány Tomáš Sihelský a v polovici zápasu ho vystriedal Vladimír Korytár.  Už po 39 sekundách sme vyhrávali zásluhou Viktora Kubenka, ktorý vymietol pavučinu v súperovej bránke. O dve minúty pretlačil puk do brány Simon Iványi a následne aj Ján Slovák. Dve minúty pred koncom prvej tretiny znížil skóre hráč Bratislavy Štefan Furdek na 3:1.

Úvod druhého dejstva sme začínali vylúčením na našej strane a aj počas našej oslabovky sa nám podarilo ohroziť bránu súpera, keď sa do zakončenia dostal Ján Slovák, no skóre sa nemenilo. V polovici zápasu sa nám podarilo zvýšiť zásluhou Simona Iványiho, ktorý zaznamenal druhú presnú strelu v zápase. O pár sekúnd sa blysol gólovou parádičkou Peter Filipiak, čím zvýšil na 5:1. Tri minúty pred koncom druhej tretiny sme opäť hrali v početnej nevýhode. Aj napriek tomu sa Marek Heckl dostal ku puku a prekonal súperovho brankára. V tretej tretine sme mali aj my k dispozícií dve presilovky, no ani jednu sme nevyužili. Naopak, štyri minúty pred koncom zápasu súper ešte upravil skóre zásluhou Adama Suváka na 6:2.

Týmto zápasom sa sezóna pre mužov skončila a v poslednom zápase sa im konečne podarilo vyhrať, pretože poslednú výhru zaznamenali až v minulom kalendárnom roku, keď naložili na domácom ľade desiatku Ružomberku. Táto sezóna nevyšla podľa našich predstáv, nakoľko sa nám nepodarilo postúpiť do play-off a v základnej časti v B skupine sme sa umiestnili na 6. priečke a v celoslovenskej tabuľke druhej ligy mužov nám patrí až 11. miesto. Posledné dve priečky obsadili Ružomberok a Banská Bystrica B. Na 12. mieste sa umiestnila Bratislava. Boj o deviate miesto napokon vyhralo Partizánske so stavom série 2:1 a na 10. mieste skončila Gelnica. Do finále postúpil MHK 32 Liptovský Mikuláš B, ktorý zdolal MŠK Hviezda Dolný Kubín 2:1 na zápasy. Z dvojice HK Sabinov a HK 96 Dynamax Nitra napokon postupuje do finále Nitra so stavom série 2:1.

HKM Rimavská Sobota – HK Bratislava 6:2 (3:1, 3:0, 0:1)

Góly HKM: Viktor Kubenko (Simon Iványi, Michal Slovák), Simon Iványi (Viktor Kubenko, Ján Slovák), Ján Slovák (Viktor Kubenko, Michal Slovák), Simon Iványi (Ladislav Nemec, Ján Slovák), Peter Filipiak (Marek Heckl, Marek Fiľo), Marek Heckl (Peter Filipiak)

Strely: 38:31

Trestné minúty: 6:4