HKM Rimavská Sobota - MHK 32 Liptovský Mikuláš "B" 6:2 (1:2, 4:0, 1:0)

Góly HKM: Petričko 2 , Bačkor, Ján Slovák, Mikluš, Jánov

Zostava HKM: Malatinec - Goláň, Pocs, Gábor, Ďuriš, Michal Slovák, Kučera - Bačkor, Ján Slovák, Melicherčík, Petričko, Mikluš, Rusič, Iványi, Filipiak, Báti, Šagát, Jánov, Fekiač

Od začiatku stretnutia sa hralo vo svižnom tempe a hra sa prelínala z jednej strany na druhú. Obidve mužstvá sa snažili útočiť, ale trochu im viazla rozohrávka. O prvý gól stretnutia sa postaral domáci Petričko, ktorý dorazil brankárom vyrazenú strelu Rusiča. Do konca tretiny však hostia dokázali dva krát skórovať a preto do šatní odchádzali s vedením 1:2. V druhej tretine však domáci prevzali opraty zápasu do vlastných rúk a štyrmi gólmi otočili stav stretnutia na 5:2. Vo štvrtej minúte dokázal vyrovnať v presilovke Ján Slovák. V následnom oslabení po peknej Rusičovej prihrávke išiel sám na brankára Petričko, nezaváhal a ujali sme sa vedenia 3:2. Narodeninové sólo ukončil kapitán Bačkor gólom a k svojim tridsiatinám si pripísal prvý gól tejto sezóny. O necelú minútu po peknej kombinácii prvého útoku skóroval Mikluš a uzavrel skóre druhej tretiny na spomínaných 5:2. V záverečnej tretine si už domáci rozumnou hrouv strednej tretine udržiavali sľubný náskok a nedovolili húževnatému súperovi skórovať, naopak Šagát nádherne našiel Jánova a ten sa s pred bránky nemýlil a uzavrel účet zápasu na konečných 6:2. Napriek jednoznačného výsledku bola hra počas zápasu značne vyrovnaná, domácich podržal aj výborný výkon brankára Malatinca.

V nasledujúcom kole majú naši hráči voľno. Najbližšie sa predstavia opäť doma 22.10.2011 proti Sabinovu.