HKM Rimavská Sobota - HK Slovan Gelnica 5:1 (3:0, 0:1, 2:0)

Góly: Ján Slovák 2, Mikluš, Petričko, Lvomský

Zostava HKM: Juraštík - Michal Slovák, Goláň, Pocs, Báti, Melicherčík, Kučera - Ján Slovák, Bačkor, Šagát, Rusič, Petričko, Mikluš, Filipiak, Krahulec, Lvomský, Jánov

Do zápasu chlapci vstupovali s jasným cieľom odčiniť nezaslúženú prehru so Sabinovom. Húževnatého súpera z Gelnice sme predčili po všetkých stránkach a potvrdili úlohu favorita zápasu. Prvú tretinu sme vyhrali 3:0, keď už v 48. sekunde zaznamenal prvý gól Mikluš. V štrnástej minúte pridal druhý gól Petričko a o necelú pol minútu zvyšoval na 3:0 Erik Lvomský, bronzový medailista z ostatných majstrovstiev sveta v hokejbale. V druhej tretine naši chlapci trochu poľavili v tempe čo súper dokázal využiť a znížil na 3:1. Tretiu tretinu odohrali hráči HKM vo zvýšenej aktivite, ktorá priniesla aj ďalšie dva góly v sieti Gelnice. Autorom oboch gólov bol Ján Slovák.

Napriek jasnému víťazstvu sme si nevytvárali až taký tlak ako proti Sabinovu, ale aj to postačovalo na zdolanie súpera.