HKM Rimavská Sobota - HK Brezno 6:1 (0:0, 2:1, 4:0)

Góly HKM: Filipiak 2, Kučera, Jánov, M. Slovák, Mikluš

Hostia z horehronia pricestovali do Rimavskej Soboty s jednoznačným cieľom zvíťaziť, aby sa odlepili z dna tabuľky a zabezpečili si lepšiu pozíciu do tretieho kola súťaže. Naši chlapci však boli proti a tradičnou šesticou strelených gólov pochovali nádeje Brezna na lepšie umiestnenie. Zápas sa začal s polhodinovým opozdením zapríčineným meškaním rozhodcov. To malo dopad na ospalý a rozháraný úvod stretnutia. Aj preto sa prvá tretina skončila bezgólovou remízou. O úvodný gól zápasu sa postarali hosti už v prvej minúte druhej tretiny. Ale zmeny v zostave, ktoré urobil tréner domácich nenechali na seba dlho čakať a rozpačitý výkon z prvej tretiny  bol razom preč. Do konca tretiny sme dvoma gólmi otočili stav stretnutia a dali súperovi jasne najavo, že v tejto sezóne to budú mať s nami ťažké. Aj v tretej tretine sme boli jasne lepším tímom, čo súper nedokázal stráviť a dopúšťal sa zbytočných faulov. Štyri strelené góly v tretej tretine znamenali jasné víťazstvo 6:1. O prevahe domáci jasne hovorí aj pomer striel na bránku 47:23. Pred začiatkom tretieho kola tak budú muži HKM na prvom mieste s osem bodovým náskokom a výhodou domáceho prostredia vo všetkých zápasoch (okrem zápasu s Breznom), čo by malo výrazne pomôcť k víťazstvu v skupine B a posunúť HKM Rimavská Sobota do bojov o konečné víťazstvo v 2. lige.