HK 96 Nitra - HKM Rimavská Sobota 3:2 (2:1, 0:0, 1:1)

Góly HKM: Bačkor, Čerňan

Zostava HKM: Juraštík, Malatinec - M. Slovák, Goláň, Gábor, Ivan, Joščák, Foťko - Bačkor, J. Slovák, Báti, Filipiak, Fabo, Čerňan, Majling, Melicherčík, Drugda

Nadstavba tohtoročnej II. ligy je pre družstvo HKM zakliata. Opäť ďalší zápas v ktorom boli naši chlapci lepší, ale ako je to už pravidlom pohoreli na nepremieňaní šancí.

Už v úvode stretnutia si domáci vybojovali dvojgólový náskok, keď v piatej minúte v rozmedzí 30 sekúnd strelili dva góly. Soboťanom sa však ešte v prvej tretine podarilo zásluhou Bačkora znížiť na 2:1. Druhá tretina bola poznačená množstvom vylúčení na obidvoch stranách no ani jedno družstvo to nedokázalo využiť na strelenie gólu. V úvode tretej tretiny po faule na Čerňana rozhodca nariadil trestné strieľanie, ktoré sám Čerňan premenil a vyrovnal stav stretnutia na 2:2. V 52. minúte však domáci po ojedinelej strele prekonali Juraštíka a ujali sa vedenia. Záverečný tlak našich hráčov už gól nepriniesol a tak sme z Nitry odchádzali s prehrou 3:2.

Už piaty zápas v tejto časti súťaže nám víťazstvo uniklo pre našu neschopnosť v premieňaní šancí. Herne sme vo všetkých týchto zápasoch mali navrch, ale chýbajú nám väčšie skúsenosti v rozhodujúcich momentoch zápasu. Je to pravdepodobne zapríčinené veľmi mladým zložením družstva, vekový priemer je 24 rokv, bez výraznejšej osobnosti v družstve.